Bachovy esence a děti – 1.díl

Michaela

Bachovy esence najdou uplatnění u dětí v mnoha situacích, a jelikož jsou přírodního charakteru, máme zde možnost, jak svým dětem pomoci být „v pohodě“.

A v jakých situacích lze esence využít pro děti?

 • Příprava na školu

Larch dodá dítěti sebedůvěru a Gentian využijeme při přehnaném nadšení, pomáhá, aby dítě nemělo příliš velká očekávání, co se týče školy. Mimulus obrní děti proti strachu z nových změn a pomůže je lépe přijmout. Red Chestnut uvolní pouto na domov a umožní dítěti snadnější přechod do školního prostředí, Sweet Chestnut je pro případ, že dítě pláče a nechce jít do školy a Walnut pomáhá dítěti zvyknout si na změny, které pro něj škola představuje.

 • Noční můry, špatné a neklidné spaní

Rock Rose je vhodná na noční můry, White Chestnut pomůže se cítit v bezpečí a lépe usínají. Holly pro případ, že spánek narušují pocity žárlivosti.

 • Žárlivost na sourozence, či soupeření s ním

Holly pomáhá otevřít srdce pro druhé, působí proti vzteku, závisti a žárlivosti na sourozence, když například přijde nový člen rodiny a dítě má obavy, že přijde o pozornost rodičů.

 • Vzdor, tvrdohlavost, paličatost

Vzteká se Vaše dítě, když není vše podle jeho přání? Pak je vhodná esence Holly. Impatiens použijeme u dětí, které reagují podrážděně, když ostatní okamžitě nesplní jeho požadavky a Vervain s Vine je pro děti, které prosazují za každou cenu své představy, protože jsou přesvědčeny, že jedině ty jsou správné.

 • Malý tyran

Vyžaduje Vaše dítě Vaši neustálou pozornost? Neudělá bez maminky ani krok? Pak je vhodnou esencí Chicory. Pro děti, které potřebují být pořád v centru dění a upoutávají na sebe stále pozornost, použijeme Heather. Holly je vhodná proti agresivitě a pokud se děti neumí zapojit do kolektivu vrstevníků a jsou velmi závislé na rodičích, využijene esenci Red Chestnut.

Máte zájem o konzultaci? Kontaktujte mě zde.

4 Comments

  1. Dobrý den paní Deniso, ráda Vám odpovím na všechny Vaše dotazy, prosím pište na e-mail:michaela@bachovy-kvetoveesence.cz, na e-maily se snažím odpovídat ještě týž den.

 1. Dobrý den,
  Chtěla jsem se Vás jen zeptat – mám dceru 19 měsíců a porod nebyl úplně nejlehci.
  Bolesti trvali 17hod po 10min. A nakonec kvůli nepostupujicumu porodu byla dcera pomoci VEX vytažena ven.
  Muže mít porod vliv na její noční plakani, noční časté buzení přestože nic nechce?
  Pomohly by v našem případě Bachovy esence?
  Mockrát děkuji za odpoved

  1. Dobrý den, moc se omlouvám za opožděnou odpověď, ale abych Vám odpověděla. Ano, porod může mít vliv na Vaši dceru. A bachovky by tento problém mohli vyřešit. Děti je mohou již od narození bez problémů. Mohla by jste použít dětské Rescue remedy (krizové kapky) nebo lze namíchat přímo pro dceru. Také by jste měla být Vy „v pohode“, jelikož na děti občas nevědomky přenášíme naše emoce a problémy, takže pokud jste Vy ve stresu, je dobré začít s kapičkami nejprve u Vás jako u maminky a pak u dcery. V případě dotazů pište prosím na michaela@bachovy-kvetoveesence.cz.
   S pozdravem Míša

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *